Apollon NC1200SL Amplifier
Logo Size *
Input connector choice
Binding Post Configuration *
Input buffer board and Op Amp choice *
12v Trigger
Turn on your amplifier remotely with the 12V trigger option. Only when you insert the 3,5mm jack plug into the amplifier the front power on button is disabled and the amplifier will soft start from standby once it gets a 12V signal from your preamp.
Input Voltage *
Feet Choice *
SKU: NC1200SL Categories: ,
Additional Info
Additional information
Weight N/A
Dimensions N/A
Enclosure Configuration
10mm Aluminium Faceplate, 4mm Aluminium 2HE Rackmount Faceplate